Öncelikle çeşme suları hakkında bilgi verelim

Çeşme suyu zararlı mıdır?

Çeşme (şebeke) suları içerisinde birçok mikrop, klor, kireç ve dahası birçok hastalıkları beraberinde taşır, geçmiş zamandan bugüne kadar çoğu insanlar nasıl olsa eskiden de çeşme suyu içiyordum, şimdide içerim mantığıyla çeşme (şebeke) sularının zararların farkında değiller. Fakat orta yaşlardan sonra veya yaşlılıkta anlaşılıyor ki çeşit çeşit hastalıklar ve en çok görülen böbrek taşı aslında beklenmedik halde ortaya çıkıyor, fark edilmeyen ve fark edilen iki şey var ki; gençlik zamanlarında bana bir şey olmaz denilip arıtılmayan çeşmelerden içilen sular, fark edilen ise orta yaşlardan sonra ki başlayan sağlık sorunları, böbrek yetmezliği vesaire. Hatta şöyle izah edelim birde bu açıdan bakın!Sadece çeşme sularımı bu kadar zararlıdır?

Başlıca olarak çeşme sularından bahsedebiliriz, fakat sadece onlar değil ! Plastik şişelerden veya damacanalardan içilen suları da es geçmemek gerekiyor. Neden mi ? plastiğin kanserojen maddeler içerdiğini hemen hemen artık hepimiz biliyoruz, Çoğunlukla Kadınlarda olmak üzere en çok rastlanan hastalıklardan biri ise meme kanseridir. İçme suyunuz aylarca kanserojen maddeler içeren plastik şişeler ve damacanalarda tutuluyor, sizce ne kadar sağlıklı olabilir ki ? yada ne kadar taze su tüketmiş sayılırsınız? pekala günlük taze ve sağlıklı su'dan nasıl yararlanırız birde bunu inceleyelim.

Su arıtma cihazları sağlıklı mıdır ?

Su arıtma cihazları bilindiği üzere çeşme sularını arıtmak için tasarlanmıştır, günlük hayatta pek çok iş yeri ve evlerde kullanılmaktadır. Nasıl çalışırlar ? Aqua Fabulous'nın sağladığı Su arıtma cihazları farklı aşamalardan geçer;

1. Aşama Ön Filtre
Suyla temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahiptir ve çamur, pas, asbest gibi tortuları tutarak suyu berrak bir hale getirir.

2. Aşama Aktif Karbon Blok Filtre
Karbon filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal maddeleri arıtır.

3. Aşama 1 Mikron Supun Filtre
Bu aşamada 1 mikron hassasiyetli supun filtre, ön ve karbon filtreden geçen suyu son kez süzerek ters ozmos sisteminin en önemli parçası olan membran filtreye suyu ayrıştırma işlemi için gönderir.

4. Aşama Membran Filtre
Membran, dünyada sadece birkaç dev kimya firmasının üretebildiği 3 kat kompozit polyamidden oluşan, ileri teknoloji bir filtredir. Filtre'ye gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membrandan geçerek en düşük molekül düzeyinde filtre edilir. Bu işlem sırasında su'da bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır. Sudaki çözünmüş madde miktarı (TDS) ortalama % 90 düşürülerek, suyun özü elde edilir.Bilinen en küçük virüs membran gözeneğinden 20 kat daha büyüktür ve asla geçemez.

5. Aşama Tatlandırıcı Filtre
Son aşamada, membran filtreden ayrıştırılarak saf haline gelen su tatlandırılarak ve mineral değerleri tekrar arıtmadan eklenerek, sizin kontrolünüzde en ekonomik ve en sağlıklı şekilde içme suyuna dönüşür.

Arıtılmış suyun faydalarına ek olarak değinirsek sadece sağlıklı temiz su değil, ayrıca günlük taze su ' içmekten de faydalanabiliriz. Tabi ki dikkat etmemiz gereken bir önemli uyarı ise nereden su arıtma cihazı aldığınız ? Kaliteli ve gerçekten sağlıklı bir su arıtma cihazı satan Türkiye 1 Dünyada 10 denilecek kadar çok az marka bulunmaktadır. Tavsiye edebileceğimiz markalardan biri ise Türkiye'de en çok satan ve adından söz ettiren markaların başında Aqua Fabulous' su arıtma cihazlarının pazarlamacısı olan Doğa Grup AVM geliyor. Su arıtma cihazlarının faydaları saymakla bitmiyor, sadece sağlık yönünden değil ayrıca maddi tasarruf yönünden oldukça etkili neredeyse % 70 'e varan maddi tasarruf sağladığı ve ayrıca zamansız su bitme sıkıntısı ve damacana suların kapladığı alandan kurtulmak için bir çok sebepte ekstra çözüm olarak bilinmektedir. Aqua Fabulous'un sağladığı Reverse osmozis (Ters Osmoz) cihazları sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır.

Aqua Fabulous su arıtma cihazı ücretsiz deneyin

Sizi arayalım ?

Hemen formu doldurun ürünümüz hakkında detaylı bilgi için sizi arayalım.
Sipariş Verin

Sitemizde ki Form'u doldurun, Su arıtma cihazımızı ücretsiz olarak denemeniz için sizi arayalım

Ücretsiz Deneyin

Evinize, işyerinize istediğiniz herhangi bir yere ücretsiz getirelim, herhangi bir ücret ödemeden montaj edelim, ücretsiz deneyin.

1 Ay sonra ödeyin

Su arıtma cihazımızı deneyip farkı görün, memnun kaldığınızda 1 ay sonra ödeyin


Form'u doldurun sağlıklı su tatma'nız için sizi arayalım.